صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17

موضوع: تاثیرات جبران ناپذیر سیستم گرمایش از کف روی بدن+عکس

پیش فرض پاسخ : تاثیرات جبران ناپذیر سیستم گرمایش از کف روی بدن+عکس

با سلام خدمت همگی اینکه میگن گرمایش از کف تو اروپا ممنوع شده دروغه من برادرم اطریش زندگی میکنه پارسال خونشو گر مایش از کف کرد یه شرکت اطریشی هم این کارو کرد اسم شرکتو ازش میپرسم لینکشو اینجا میزارم تازه پکیجی هم که خریده بود مارکش بوداروس بود و دو تا خروجی داشت یکی برای گرمایش از کف یکی برای حوله خشک کن چون دمای آب گرمایش از کف باید حدود 25-35 درجه باشه دمای بدن انسان هم 37 درجست پس ما کلآ از وقتی که در شکم مادرمون هستیم خطر ابتلا به پوکی استخان تحدیدمون میکنه من این سیستمو خونمون 5 ساله که دارم و واقعآ مصرف سوختش پایینه دمای گرمایش از کف چون کل سطح خونه رو پوشش میده باید کم تر از دمای بدن انسان باشه و وقتی شما کف خونه رو لمس میکند از شما سرد تره در مورد پرز فرش هم ما هم تو تابستون هم تو زمستون به یه میزان قبار روی وسایل داریم که فکر میکنم بیشتر در اثر راه رفتن تو خونه به وجود مییاد

كاربر درجه 4
    حنا آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    156
    میزان امتیاز
    11

زمستون که داره تموم میشه
    اما برای سال بعد من کرسی میگذارم
    خوبه؟

این خبر تکذیب شده ولی خیلیها رو سردرگم کرد به نظر من قبل از این که این شایعات را باور کنیم کمی فکر کنیم
    من در وبلاگم (یزد گرما) به صورت تخصصی به گرمایش از کف پرداختم و با دلیل و منطق به سوالات کاربران پاسخ میدهم

کد:
     yazdgarma.blogfa.com
    ویرایش توسط مهدیه : 07-22-2013 در ساعت 07:56 PM

كاربر درجه 5
    se+7+en آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    147
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط حنا نمایش پست ها
    زمستون که داره تموم میشه
    اما برای سال بعد من کرسی میگذارم
    خوبه؟
    ما همچین کاری کردیم همه ی خونه و زندگی مون آتیش گرفت و سوخت!
    گفتم که بدونی احیانا تشریف میبری شب نشینی خونه ی اقوام منقل کرسی رو خاموش کنی!

ﺗﻮ ،
    ﺭﻧﮓ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﻟﺒﺎﺳـــے ﮐﻪ ﻣـــےﭘﻮﺷـــے

ﺑُﻮ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﻋﻄﺮے ﮐﻪ ﻣـــےﺯﻧـــے

ﻣﻌﻨﺎ ﻣـــےﺩﻫـــے
    ﺑﻪ ﮐﻠﻤﻪﻫﺎے ﺑـــےﺭﺑﻄـــے ﻛﻪ،
    ﺷﻌـﺮﻫﺎے ﻣﻦ ﻣـــےﺷـﻮﻧﺪ ...

مدیر انجمن معماری
    مهدیه آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    38
    میزان امتیاز
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط moji3 نمایش پست ها
    این خبر تکذیب شده ولی خیلیها رو سردرگم کرد به نظر من قبل از این که این شایعات را باور کنیم کمی فکر کنیم
    من در وبلاگم (یزد گرما) به صورت تخصصی به گرمایش از کف پرداختم و با دلیل و منطق به سوالات کاربران پاسخ میدهم

همه خبرهایی که توی دنیا مطرح میشه ممکن هست از طرف بعضی اشخاص تکذیب بشه.
    ولی این موضوع مشکل تخصصی نداره اگه هم قراره تکذیب بشه باید پزشکان این و تکذیب کنن چون از این سیستم به سلامتی ضرر میزنه مشکل فنی نداره.
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه نمایش پست ها
    همه خبرهایی که توی دنیا مطرح میشه ممکن هست از طرف بعضی اشخاص تکذیب بشه.
    ولی این موضوع مشکل تخصصی نداره اگه هم قراره تکذیب بشه باید پزشکان این و تکذیب کنن چون از این سیستم به سلامتی ضرر میزنه مشکل فنی نداره.
    سرکار خانم مهندس مهدیه: اصلا کل خبر ساختگی، بی‌اساس، و بی‌مدرک هستش. در خبر اصلی آمده بود که مرکز تحقیقات این سیستم را ممنوع کرده، و مرکز تحقیقات هم این خبر را تکذیب کرد.

«سیستم گرمایش از کف به دلیل بیماری زا بودن آن سالها پیش توسط موسسات استاندارد بین المللی ممنوع و از چرخه تولید خارج شده است بنا براین بر خلاف آن چه تبلیغ می شودبه عنوان فن آوری نوین مطرح نیست.»
    مثل اکثر خبرهای ساختگی، متن کاملا مبهم است. کدام موسسه بین‌المللی و در چه موقع؟ لینکش کجاست؟ خدا را شکر که عصر اینترنت است و جستجوی این مطالب راحت. در ضمن استاندارد اروپایی برای گرمایش کفی EN-1264 و آخرین ویرایش آن 2011 است.

«خساراتی که استفاده از این سیستم دارد گاه جبران ناپذیر است. این زیان که ناشی ازشناخت نادرست از آن محصول می باشد ، تنها با ایجاد آگاهی مصرف کننده به حداقل می رسد .این آگاهی را میتوان با توضیح تاریخچه کاربرد این نوع سیستم گرمایشی و بیان حقایقی تلخ به وجود آورد. سابقه کاربرد این سیستم در نقاط سراسراروپا وآمریکا به سالها قبل بر می گردد که از آن در ورودی ساختمان ها برای جلوگیری از یخ زدگی پله ها استفاده می شده است.»
    یعنی این آقا کلا راجع به این سیستم تعطیل است! معرفی سیستم گرمایش کفی به صورت امروزی از دهه 1970 بوده، و اتفاقا ذوب برف بعدا به آن اضافه شده.

«اگر چه کمی بعد به داخل ساختمان ها راه یافت اما باز هم به عنوان یک سیستم گرمایشی در فناوری مورد استفاده ، قرار نگرفت . و تنها در استخرهای سرپوشیده کاربرد داشت شاید در همین زمان و یا کمی پس از آن و پیش از آغاز بازی های آسیایی تهران قبل از انقلاب بود که این سیستم برای نخسیتین بار در استخر سرپوشیده مجموعه ورزشی آزادی به بهره برداری رسید.»
    50% خانه‌های جدید در آلمان از گرمایش کفی استفاده می‌کنند. استخر مجموعه آزادی هم تا آنجا که من می‌دانم هیچوقت گرمایش کفی نبوده. (سوال از دفتر مجموعه ورزشی آزادی).

«بررسی های مؤسسه های تحقیقاتی نشان داد که استفاده از این سیستم در ایجاد بیماری واریس پا تاثیر گذاشته و دخالت مستقیم داردوهمچنین به خاطر ارتباط مستقیم بدن با گرما باعث پوکی استخوان زود رس میشود.و یکی دیگر از مشکلات بد این سیستم به خاطر ارتباط با فرش باعث بلند شدن ذرات فرش در هوا شده و باعث بروز انواع بیماریهای ریوی میشود. بنا براین به حکم این مؤسسه ها استفاده از آن در منازل کشورهای اروپایی و آمریکایی ممنوع شده و خیلی زود از چرخه تولید انبوه خارج شد .»
    من فکر می‌کنم که این دوست عزیز به عمرش گرمایش کفی ندیده! و اطلاعاتش از پزشکی به اندازه‌ی اطلاعاتش از مکانیک است!
    در گرمایش کفی حداکثر دمای مجاز کف 29 درجه سانتیگراد است. حالا چطور می‌شود با دمای 29 درجه واریس گرفت، حتما منبع اطلاعاتی این آقا (که خواسته نامش فاش نشود :) ) می‌داند. در ضمن کاهش گردش غبار یکی از مزایای سیستم است و از طریق فرمول قابل اثبات است (چون فروم تخصصی نیست، ذکر نکردم ولی کسی اگر خواست بگوید مرجع می‌دهم)

«اما سوداگران و تولید کنندگان که پیش از اعلام این آرا در سطح انبوه قطعات آن را تولید کرده بودند به خاطر پیشگیری از ضررهای هنگفت مالی و با اطلاع از مضراتش آن را با قیمت بسیار پایین به واردکنندگان ایرانی فروختند و بار دیگر ایران بازاری شد برای تولیداتی که اروپا از چرخه خود خارج کرده بود .»
    شاهکار دیگری است! کافیست یکی از نمایشگاه‌های تاسیسات اروپا را شرکت کنید تا بفهمید که این حرف چقدر درست است. یا حداقل یک جستجوی ساده در گوگل کنید که ببینید چند تا شرکت اروپایی معتبر را به شما نشان می‌دهد.

خیلی دلم می‌خواهد بگویم که هر چه در اینترنت می‌نویسند و می‌خوانید صحیح نیست. آن آقایانی هم اولین بار این مطلب را جعل کردند، هیچوقت نتوانستند (چطور می‌توانستند؟!) منبعی حتی جعلی ارایه کنند.
    سیستم گرمایش کفی بهترین سیستم گرمایشی برای سلامتی است (در سایت‌های معتبر بگردید و ببینید) ، از نظر درجه آسایش بهترین است (4 فاکتور آسایش محیطی)، در ضمن صرفه‌جویی انرژی هم می‌کند. البته اینها در صورتی است که درست طراحی شود و درست هم اجرا شود (مثل هر سیستم دیگری) ولی اصل تکنولوژی هیچکدام از این مشکل‌هایی که گفته شد را ندارد.
    ویرایش توسط mehdi_y : 01-14-2014 در ساعت 03:30 PM

من مهندس هستم خوشحال میشم سوالات دوستان رو درباره گرمایش از کف جواب بدم. تلفن بنده: 09153149671

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12