انواع دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات و مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

نام این دستگاه احتمالا شما را به یاد غلظت روغن و یا مواد ژله ای می‌اندازد. برای مایعاتی که دارای چگالی بالا یا غلظت هستند، از پرکن مایعات غلیظ استفاده می‌شود. تفاوت آن با نوع دیگر به علت عدم استفاده از نیروی جاذبه برای عملیات تزریق است. از نمونه‌ مایعات غلیظ می‌توان: ژل خوراکی ، انواع شربت‌های غلیظ ، کنسانتره‌ها و روغن های گوناگون نام برد.

دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق مناسب مواد مایع با چگالی پایین می‌باشد. ویسکوزیته اینگونه مایعات پایین است و بسیار روان حرکت می‌کنند و به همین علت میتوان از وزن خود مواد جهت عملیات تزریق استفاده کرد. از مایعات رقیق می‌توان محلول های ضدعفونی ، آب معدنی ، نوشابه‌ها و بسیاری از محصولات دیگر را نام برد.

دستگاه پرکن مایعات خطی تمام اتومات و نیمه اتومات

اساس کار این دستگاه به این شکل است که مواد داخل مخزنی دپو میشوند و ظروف در داخل نوار نقاله قرار میگیرند و به حرکت در می آیند و به زیر شیر های نازل توقف میکنند.تزریق به داخل ظروف انجام میشود و ظروف پر میشوند.

همین ترتیب ادامه پیدا میکند و این کار ها نیز با دستگاه پرکن مایعات خطی انجام میشود.

دستگاه پرکن مایعات پیستونی

دستگاه پرکن مایعات پیستونی از کاربردی ترین نوع این دستگاه است که قابلیت پر کردن مایعات غلیظ و رقیق بر اساس حجم سیلندر را دارد و مکانیزم این دستگاه به اینص ورت است که با استفاده از سیلندر پیستون ظروف را پر میکند.

از مزایای کلیدی دستگاه پرکن مایعات پیستونی می توان به قیمت مناسب این دستگاه در مقایسه با عملکرد آن نسبت به دستگاه های پرکن گران قیمت دیگر اشاره نمود.

دستگاه پرکن مایعات 4 نازله

پرکن مایعات 4نازله به صورت روتاری 4 نازله طراحی گردیده این دستگاه برای محصولاتی نظیر :

دوغ ، عرقیات ، شیشه شویی 3 لیتری ، آب مقطر ، آب آشامیدنی ، شربت های نوشیدنی رقیق بدون گاز

طراحی و ساخته شده که از نظر کارایی بازدهی مناسبی داشته است.

دستگاه پرکن مایعات 2 نازله

این دستگاه از دو نازل برخوردار است. تعداد نازل ها با سرعت پر کردن ظروف رابطه مستقیم دارد. معمولا پرکن های 2نازله را هم به صورت خطی و هم به صورت روتاری طراحی می نمایند. سرعت دستگاه در میزان مناسبی است. این دستگاه دارای اینورتر جهت تنظیم سرعت می باشد.

 

https://khedrimachine.com/post/9/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%BA%D9%84%DB%8C%D8%B8